Doğanın İnsanlığa Sunduğu Mucize; PROPOLİS!

0

Propolis; bal arılarının çeşitli bitkilerin yaprak, gövde ve tomurcuklarından topladığı kovanda işçi arıları tarafından üretilen doğal bir üründür.

Günümüzde propolisin; antiseptik (mikrop öldürücü), antibakteriyel (zararlı bakterileri öldürücü), antienflamatuar (iltihapla savaşan, yangı söndürücü), immünmodülotör (bağışıklık sistemi güçlendirici), Antifungal (mantar öldürücü), antimukajenik (hücre değişimini engelleyici), sitotoksik (zararlı hücreleri öldürücü), antikanser etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış ve bir çok uluslararası makale ve yayında yer almıştır.

Propolisin Ağız ve Boğaz Sağlığına Etkisi
Boğaz ve ağız içi enfeksiyolarında, propolisin kimyasal ilaçlarla yapılan karşılaştırmalı çalışmalarında bariz şekilde çok daha etkili olduğu, tedavi süresinin daha kısa olduğu ve yan etkilerin propoliste yok denecek kadar az olduğu gösterilmiştir. Boğaz enfeksiyonlarının %50’si viral %50’si bakteriyel kaynaklıdır. Dolayısı ile çok güçlü antiviral ve antibakteriyel etkisi olan propolis, boğaz ve ağız içi yaralarda, diş eti iltihaplarında ve diş çürüklerinde çok etkilidir. Aynı şekilde ağız içi aftları vücut direnci düştüğünde daha çok ortaya çıktığı için, propolis hem bağışıklık sistemini güçlendirerek hem de antimikrobiyal ve antienflamatuar etkileri ile ağız içi ülserlerde ve aftlarda çok güçlü tedavi edicidir. Her mevsimde ortaya çıkabilecek ağız içi aftlarında, diş ve diş eti rahatsızlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında, her zaman kaliteli ürünleri hastalarına tedarik eden, en güvendiğimiz ve ilk danıştığımız sağlık profesyoneli olan eczanenizden alarak, eczacınızın danışmalığında kullanabilirsiniz.

KESİNLİKLE AKTAR ve İNTERNETTEN bu tarz ilaç dışı sağlık ürünlerini almayınız, sağlığınızdan olmayınız. Sonuç olarak; daha sayısız faydası olan ve hala da her yeni gün yeni bir etkisi kanıtlanan propolis, şimdiye kadar kanıtlanmış ve kanıtlanacak etkileri ile önümüzdeki yıllarda daha bir çok hastalığın tedavisinde daha çok kullanılacaktır. Size en yakın sağlık danışmanınız eczacınızdır. Sağlıkla kalın.

Ecz. Ahmet Olgay Altındağ

Share.

About Author

Leave A Reply